Novaraisčio ornitologinis draustinis – saugoma teritorija į pietvakarius nuo Lekėčių, Kauno rajono, Šakių rajono ir Kazlų Rūdos savivaldybės sandūroje, valstybinis ornitologinis draustinis. Draustinio pietryčiuose įsikūręs Novaraisčio kaimas.

Novaraistis XX amžiaus septintojo dešimtmečio pradžioje buvo paverstas eksploatuojamu durpynu, vėliau durpių gavyba buvo baigta. Siekiant išvengti gaisrų, buvo pakeltas vandens lygis, todėl dalyje buvusio durpyno susiformavo atviri vandens telkiniai. Išeksploatuotos pelkės plynėse ėmė telktis migruojantys paukščiai.

Pastarąjį dešimtmetį šioje teritorijoje aptinkama daug įvairių paukščių rūšių, įtrauktų į Europos Sąjungos saugomų gyvūnų sąrašą. Užlipus į apžvalgos bokštą galima stebėti ramiai plaukiojančias gulbes giesmininkes, „žvejojančius“ juodakaklius kragus. Vasaros pabaigoje ir spalį Novaraistyje skamba gervių giesmės – prieš išskrisdamos į pietus jos būriuojasi raiste. Jei pataikysite, galėsite pamatyti, kaip keli šimtai ar net tūkstančiai gervių raiste sukelia ne tik nepamirštamą reginį!

Skaitykite daugiau: 15min.lt straipsnyje

13 minučių kelio automobiliu nuo sodybos: