„Geriau vieną kartą išbandyti, negu šimtą kartų išgirsti”! – labiausiai tinkantis posakis šiai pramogai. Kviečiame vakarą praleisti Lietuviškoje pirtyje, dar kitaip vadinamoje – baltiška pirtimi.

Pažintinis baltiškos pirties vakaras

Tai viena iš mūsų vedamų pirties programų. Jos metu supažindinsime su senosios pirties lankymo tradicijomis ir papročiais. Nukeliausite į laikus, kuomet ėjimas į pirtį buvo sakralus – apgaubtas pagarba, ritualais ir prosenelių išmintimi, kai pirtis lydėjo žmogų nuo pat gimimo iki iškeliavimo į Paukščių taką. Senoliams pirtis buvo lyg šventykla, kur žmogaus ne tik kūnas, bet ir dūšia nusiprausdavo, pailsėdavo ir iš naujo atgimdavo. Lengvai ir  paprastai Jus lydėsime vakaro metu po šį pamirštą, bet iš naujo atgimstantį Lietuvišką pirties pasaulį

Kaina ir sąlygos

Pirtis nuomojama tik su mūsų vedama programa. Pirties, be programos ir mūsų pirtininko, – nenuomojame.

Ritualinės pirties kaina: 300€
Trukmė: apie 4 val. (iki 5 asmenų).

Papildomas asmuo: 60€

Rezervuoti

Vakaro metu

Pirmo užėjimo metu atliksime pirmo garo “ritualą”, paskęsite lietuviškų augalų ir šilto garo pataluose, jausmu persikelsite į mūsų krašto miškus ir pievas, kvėpuosite žolynais, pajusite jaukius vantų apkabinimus, išgirsite medžių jums šnabždamą maldą. Kūnas lengvai sušils ir atsipalaiduos. Trumpos pertraukos metu patogiai atsikvėpsite pirties kambaryje ir vaišinsitės mūsų rinktų žolelių arbata.

Antro užėjimo metu kvėpuosite druskingo lietuviško pikio garais (dabar tai mandrai – inhaliacijomis vadina). Kūnas sušils kiek giliau. Žolelėmis ir aliejais praturtinta druska kūną nusišveisite. Parodysime ir pamokinsime, kaip senais laikais žmonės savo seną odą patys “pasikeisdavo”. Nusiprausę drungnu vandeniu, eisite pailsėti, arbatos ar vandens atsigerti.

Trečias užėjimas karščiausiais. Jo metu vantas šokdinsime! Tegul neišsigąsta turintys karščio baimę. Mūsų lietuviškos vantos švelnios ir kaulų nelaužo, odos nesvilina, bet neapsigaukite! Kūnas įšils giliai ir lygiai. Dažnas norės į eketę įlysti, o kas pabijos – pirtininkas pirtyje nupils. Po visko dūšią paskraidinsime, o kad būtų smagiau, kas kart kitą skrydžio taką parinksime.

Ketvirtu užėjimu palepinsime ir pamaitinsime jau naujai atgimusį kūną natūraliomis kaukėmis ir aliejais. 

Pirties ritualą pabaigsime užkalbėjimais ir kūno nusmilkymu, kad bloga akis net per šimtą mylių nenužiūrėtų. Įkvėpsite. Iškvėpsite. Naujai gyvenimą išvysite.

Į kainą įskaičiuotos visos, pirties procedūroms, reikalingos priemonės: 

 • rankšluosčiai, kepurės;
 • arbata, vanduo;
 • iš anksto paruoštos vantos ir žolynai; 
 • druskos, kūno šveitikliai, aliejai, žolelių ekstraktai, bičių pikis, medus.

Visi žino, bet prisiminti pirties taisykles verta:

 • Į pirtį atvykti laiku. 
 • Pasiimti chalatą, gumines šlepetes, šiltas kojines.
 • Jei manote, kad Jums reikia maudymosi aprėdų, nesivežkite pilnų ir uždarų maudymosi kostiumėlių (moterims) ir paplūdimio šortų (vyrams). 
 • Prieš ir pirties metu alkoholis nevartojamas.
 • Pagal poreikį galite įsidėti lengvų užkandžių ir gėrimų.
 • Jei turite sveikatos sutrikimų ar alergijų –  būtinai perspėkite.
 • Jūs esate patys atsakingi už savo sveikatą ir saugumą.  Už nepilnamečius vaikus atsakingi jų tėvai ar globėjai.

Palikite namuose visus išankstinius nusistatymus ir leiskite Jums parodyti Pirties pasaulį mūsų akimis.